Pozeraj na Ježiša

Pozeraj na Ježiša

„…Hľaďme [aj napriek všetkému, čo odvádza našu pozornosť] na Ježiša, Pôvodcu a Dokonávateľa viery, ktorý napriek radosti, čo Ho čakala, pretrpel kríž; pohrdol potupou a posadil sa na pravici Božieho trónu.“ (ŽIDOM 12:1-2, SEP)

Mnoho vecí, ktoré chceme alebo potrebujeme vedieť o Božej vôli nám objasní Jeho Slovo. Môžeme však mať aj konkrétne otázky, na ktoré v Slove nenájdeme odpovede. Ak sa modlím za niečo, čo nie je jasne uvedené v Božom Slove, ak stojím pred rozhodnutím a nenájdem kapitolu alebo verš, ktorý by ma tým previedol, potom sa modlím takto:

„Bože, chcem to, ale viac chcem, aby sa stala Tvoja vôľa a nie moja vlastná. Ak na to, za čo prosím, nie je správny čas alebo ak to nie je to, čo Ty pre mňa chceš, tak mi to, prosím, nedávaj. Amen.“

Môžeme byť emocionálne motivovaní robiť niečo, čo sa zdá, že je od Boha. Avšak, ak to začneme robiť, možno prídeme na to, že je to len dobrý nápad, ktorý nemá nádej, aby bol bez Božej pomoci úspešný. Boh však nemá povinnosť dokončiť niečo, čo On nezačal. Môžeme sa modliť za projekty, ktoré začíname, ale nemá zmysel hnevať sa na Boha, ak ich za nás nedokončí. On nie je povinný dokončiť niečo, čoho nie je autorom! Dávajte si veľký pozor na to, aby ste čokoľvek začali len preto, že sa to zdá ako dobrý nápad. Dobré veci sú často nepriateľom toho najlepšieho, čo pre nás Boh má. Keď máte nejaký nápad, urobte si čas a overte si u Boha, aby ste vedeli, či máte vo vašom duchu pokoj skôr, ako začnete naozaj konať.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Uisti sa, že tvoje nápady sú aj Božími nápadmi!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon