Poznaj Boží charakter

Poznaj Boží charakter

Okúste a vidzte, že dobrý je Hospodin [náš Boh]; blahoslavený (šťastný, závidenia hodný) muž, ktorý sa utieka k nemu. —ŽALM 34:9

Je dôležité, aby sme poznali Boží charakter. Prečo? Lebo nám to dáva schopnosť správne rozsudzovať. Ak nepoznáme Boží charakter, ako môžeme vedieť, kto je a kto nie je Boží? Tu sú tri charakteristické črty Boha, ktoré mi pomáhajú byť zosúladenou s Ním:

  • Spravodlivosť: Boh je Bohom spravodlivým. Slovo „spravodlivosť“ je úžasné, pretože znamená, že On vždy zlé napraví. Pomáha mi to nebáť sa, keď so mnou zle zaobchádzajú, pretože viem, že Boh vynesie spravodlivosť. On je taký.
  • Dobrota: Boh je dobrý – tento fakt sa nikdy nezmení. On je dobrý neustále, nie iba z času na čas alebo keď veci idú podľa teba. Žalm 34:9 hovorí: „Okúste a vidzte, že dobrý je Hospodin….“ Keď sa dejú zlé veci, tak nachádzam povzbudenie v Božej dobrote.
  • Svätosť: Boh je svätý a spravodlivý. Túži nás učiniť svätými, čistými a slobodnými od nečistoty hriechu. Úprimne povedané, toto mi pomohlo v chodení s Bohom, že som si uvedomila som si (či sa mi to páči, alebo nie), že čokoľvek Boh robí, je správne. To mi pomáha byť s Ním zosúladenou.

Tieto tri črty nie sú jedinými Božími charakteristikami. Sú však pre mňa najdôležitejšie a najmocnejšie.

Povzbudzujem ťa, aby si si našiel chvíľu a pozrel si tieto črty a aj iné, ktoré sú pre teba dôležité. Keď budeš študovať, kým On je, tak Duch Svätý ti pomôže zlúčiť Jeho črty s tvojou osobnosťou. Začni ich praktizovať v svojom každodennom živote a uvidíš, čo Boh urobí… „Okús a vedz“, aký je dobrý!


Modlitba

Bože, si úžasný! Tvoja spravodlivosť, dobrota, svätosť a nespočetné množstvo ďalších čŕt ma udivuje a pripomína mi, aký si veľký. Naďalej mi pripomínaj svoj charakter, aby som sa stal takým, ako si Ty.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon