Pravé šťastie

Pravé šťastie

Vo všetkom som vám ukázal príklad, že tak musíme pracovať a ujímať sa slabých a pamätať na slová Pána Ježiša; veď On povedal: Blahoslavenejšie je dávať, ako brať. —SKUTKY 20:35

Pred mnohými rokmi som netušila, ako veľmi Bohu záleží na dávaní ostatným. Žila som sebeckým životom. Na prvom mieste som bola vždy ja. Neustále som bojovala a hľadala šťastie, no vždy som sa cítila vyčerpaná, vystresovaná a aj nešťastná.

Boh ma však naučil pár vecí o pravom šťastí. Akonáhle som si uvedomila, že šťastie je vedľajším produktom robenia dobrých skutkov pre iných ľudí, tak som si začala osvojovať životný štýl, v ktorom som zámerne hľadala spôsoby, ako pomôcť iným ľuďom – denne.

Biblia hovorí v Skutkoch 20:35, „Vo všetkom som vám ukázal príklad, že tak musíme pracovať a ujímať sa slabých a pamätať na slová Pána Ježiša; veď On povedal: Blahoslavenejšie je dávať, ako brať.“

To je úžasné. Dávať prináša viac šťastia ako prijímať? Na prvý pohľad to nedáva žiadny zmysel. Žijeme vo svete a v kultúre, ktorá je posadnutá prijímaním. Veľakrát hľadíme na ľudí, ktorí m

Pravé šťastie vyviera zo životného štýlu dávania ostatným. To teraz neznamená, že musíš rozdať milióny. Boh ťa žiada, aby si dal to, čo máš.

Nikdy nechcem byť takým človekom, ktorý si povie, „Dobre, robím dosť. Som spokojná.“ To nikdy neprinesie uspokojenie. Nie, chcem pomôcť toľkým ľuďom, koľkým len môžem.

Nájdi dnes niekoho, komu môžeš dávať. Bez ohľadu na to, aký veľký alebo malý je tvoj dar. Či už sú to peniaze, čas alebo povzbudenie, daj to, čo máš. Skús pravé šťastie, ktoré vychádza z dávania.


Modlitba

Bože, viem, že pravé šťastie vychádza z dávania, nie prijímania. Chcem žiť život pravého šťastia, zabúdajúc na svoje sebecké túžby a hľadajúc dávať tým, ktorí sú okolo mňa.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon