Prechádzame sa

Prechádzame sa

„Od Hospodina sú staväné kroky [dobrého] muža, a jeho cesta [a On sa zamestnáva každým jeho krokom] sa mu ľúbi. Keby aj padol, nebude porazený, lebo Hospodin podopiera jeho ruku.“ (ŽALM 37:23-24)

Boh je zaneprázdnený každým naším krokom! To znamená, že nikdy nie sme sami. Keď spadneme, On nám pomôže vstať a povzbudzuje nás, aby sme sa znovu pohli dopredu. Nikto sa nenaučí ako byť vedený Bohom bez toho, aby urobil nejaké chyby, ale pamätajte si, že Boh o nich vedel skôr, než sme ich spravili. Boh nie je prekvapený našimi chybami a neúspechmi. Faktom je, že Boh má každý jeden náš deň zapísaný vo svojej knihe predtým, než prídu (pozri Žalm 139:16). Pamätajte si, že Boh je potešený a zaneprázdnený každým vaším krokom. Ak spadnete, On vás podvihne.

Všetci veľkí muži a ženy, o ktorých čítame v Biblii a obdivujeme ich, robili chyby počas celej histórie. Boh si nás nevyberá pretože sme dokonalí, ale preto, že On môže ukázať svoju moc skrze nás. On si úmyselne vyberá bláznivé a slabé veci sveta, aby každého ohromil a ukázal svoju veľkosť (pozri 1.Korinťanom 1:28-29). Neprijímajte tlak od nepriateľa, ktorý vás núti byť dokonalými a nikdy nerobiť chyby. Každý deň urobte to najlepšie čo viete a dôverujte Bohu, že On urobí zvyšok! Nebojte sa svojich chýb, namiesto toho majte postoj poučenia sa z nich. Nech všetky vaše chyby sú vysokoškolským kurzom toho, čo už viac nikdy znovu neurobíte!


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Neboj sa, Boh je s tebou!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon