Priblíž sa

Priblíž sa

„Priblížte sa Bohu, a priblíži sa vám…“ (JAKOB 4:8)

Nie každý je ochotný postúpiť cenu, ktorú je potrebné zaplatiť, aby sme boli blízko k Bohu. Nie každý je ochotný venovať čas alebo niečo investovať, aby duchovne rástol. Boh nežiada všetok náš čas. Určite od nás chce, aby sme robili aj veci, ktoré nepovažujeme za „duchovné“. Stvoril nás s telom, dušou (mysľou, vôľou a emóciami) a duchom, a očakáva, že sa o všetky tieto oblasti postaráme.

Trénovanie nášho tela a starostlivosť o dušu si vyžaduje úsilie a čas. Naše emócie potrebujú, aby sme sa o nich starali; je potrebné sa aj zabávať a užívať si spoločnosť iných ľudí. Naša myseľ sa potrebuje rozvíjať a obnovovať každý deň. No okrem toho máme aj duchovnú prirodzenosť, ktorá si vyžaduje našu pozornosť. Aby sme však zostali vyrovnaní, musíme investovať čas do starostlivosti o celú našu bytosť.

Verím, že otázka dôverného vzťahu je závislá na čase. Hovoríme, že nemáme čas hľadať Boha, ale pravdou je, že si vieme urobiť čas na všetko, čo je pre nás dôležité. Aj keď musíme každý deň bojovať s rôznymi problémami, ak je pre nás dôležité poznať Boha a počuť Ho, nájdeme si na to čas. Nesnaž sa zaradiť Boha do svojho každodenného programu. Namiesto toho si svoj program zaraď do času stráveného s Ním.

Spoznávanie Boha je dlhodobá investícia, takže sa nedajte odradiť, ak nedosiahnete okamžité výsledky. Buďte odhodlaní ctiť si Ho svojím časom a budete si užívať výhody.


Božie slovo pre teba na dnes

Rovnako ako fyzické cvičenie, aj duchovné cvičenie potrebujeme robiť pravidelne. Výsledky sa určite dostavia.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon