Prvé miesto

Prvé miesto

„Dieťatká, chráňte sa modiel (falošných bohov) – [od všetkého čo zaberá v tvojom srdci miesto, ktoré patrí Bohu, od akejkoľvek náhrady za Boha, ktorá zaberá prvé miesto v tvojom živote]! Ameň.“ (1.JÁN 5:21)

Pre vás, ako pre ľudí, ktorí chcú počuť Boží hlas, je veľmi dôležité, aby ste vo svojom živote dali na prvé miesto Boha. Kým naša túžba po Bohu nebude silnejšia ako túžba po akýchkoľvek iných veciach, bude diabol v našom živote vo výhode. Akonáhle uvidíme pravdu, diabol stratí svoju výhodu a my budeme schopní urobiť radikálny krok vo svojom vzťahu a spoločenstve s Bohom. Väčšine z nás to trochu trvá, kým sa konečne naučíme, že to čo potrebujeme nie je to, čo nám môže Boh dať, ale že potrebujeme samotného Boha.

Ak sa usilovne snažíte hľadať Boha a vyhýbať sa všetkým ostatným modlám, ctíte si Ho tým a On si uctí vás. Zjaví vám sám seba a požehná vás spôsobmi, ktoré si ani nedokážete predstaviť. Opýtajte sa úprimne samých seba, či je vo vašom živote niečo alebo niekto, koho ste dali pred Boha. Ak zistíte, že áno, len požiadajte Boha o odpustenie a nech upraví vaše priority. On je číslo jedna v našich prioritách a nič nebude fungovať správne, kým mu nedáme miesto v našich životoch, ktoré si zaslúži.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Udrž Boha na prvom mieste vo svojom živote.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon