Reálna vec

Reálna vec

„Odstúp od zlého a čiň dobré; hľadaj pokoj a stíhaj ho!“ (ŽALM 34:15)

Veľa vyučujem o nasledovaní pokoja keď ideme za Bohom, ale chcem sa uistiť, že rozumiete tomu, že existuje niečo ako falošný pokoj, a že si na to musíme dávať pozor. Napríklad, keď máme silnú túžbu niečo urobiť, môže to vyvolať falošný pocit pokoja, ktorý v skutočnosti vychádza iba z našich emócií. Postupom času sa tento falošný pokoj vytratí a objaví sa pravá Božia vôľa. Z tohto dôvodu by sme nikdy nemali rýchlo robiť rozhodnutia, ktoré sú dôležité. Trochu počkať je vždy múdre a rozvážne.

Tu je príklad. Niekto, koho ja a Dave milujeme, bol v núdzi a my sme chceli naplniť jeho potrebu. Ak by sme to urobili, prinieslo by to tej osobe veľkú radosť a splnila by sa jej dlhoročná túžba. Nadchlo ma to, išla som za Daveom a on súhlasil, že by sme jej mali pomôcť. Pokračovali sme v našom pláne, ale čím ďalej sme išli, tým menší pokoj som cítila. Trochu to spôsobovalo problém, pretože som nechcela porušiť svoje slovo. Neprekážalo mi, že som urobila chybu, ale nechcela som sklamať človeka, ktorý rátal s našou pomocou.

Prešlo pár týždňov a ja som za túto situáciu neustále modlila. Nakoniec som stratila pokoj až do takej miery, že som išla za tou osobou a povedala jej: „Na našom pláne niečo nie je v poriadku, pretože v tom nemám absolútne žiadny pokoj.“ Na moju veľkú úľavu druhá osoba to cítila rovnako. Dovolila som, aby moje vzrušenie pre tento plán vytvorilo falošný pocit pokoja, ktorý sa časom rozplynul.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nerob dôležité rozhodnutia bez toho, aby si počkal a uistil sa, že v tom budeš mať skutočný pokoj.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon