Rozlišovanie duchov

Rozlišovanie duchov

„… inému rozoznávanie [vyjadrovania pravdivých] duchov [a tých falošných],..“ (1.KORIŤANOM 12:10)

Verím, že rozlišovanie duchov je mimoriadne cenný dar a povzbudzujem vás, aby ste po ňom túžili a rozvíjali ho. Niektorí ľudia hovoria, že rozlišovanie duchov dáva ľuďom nadprirodzený pohľad do duchovnej oblasti, keď to Boh dovolí. Mnohí tiež veria, že rozlišovanie duchov je dar daný na to, aby sme mohli poznať skutočnú povahu osoby a situácie. Náš svet je plný podvodov a mnohí ľudia nie sú tými, akými sa zdajú byť. Dar rozlišovania duchov nám pomáha nazrieť pod masky, ktoré ľudia často nosia, aby sme vedeli, čo sa skutočne deje. Tento dar nám pomáha vycítiť, keď je niečo dobré alebo či má osoba dobré srdce.

Dave a ja sme mnohokrát videli ako tento dar fungoval, keď sme prijímali ľudí do našej služby. Mnohokrát sa ľudia zdali byť kvalifikovaní, schopní, oddaní a „dokonalí“ pre prácu, o ktorú sa uchádzali. Spomínam si na jednu konkrétnu príležitosť, keď sme sa s niekým stretli a všetci zúčastnení si mysleli, že by sme ho mali prijať, ale v srdci som mala nepríjemný pocit, že by sme to nemali urobiť. Aj napriek tomu sme ho prijali a on nerobil nič iné, len spôsoboval problémy. Dovolila som, aby moje úvahy – myslela som si, že to vyjde, pretože jeho skúsenosti boli presne to, čo sme potrebovali – predbehli moje rozlišovanie a dnes si želám, aby sa to nestalo.

Duch Boží žije v našich srdciach a hovorí k našim srdciam, nie k našim hlavám. Jeho dary nie sú intelektuálne alebo fungujúce v našich mysliach, sú duchovné a pôsobia v našom duchu. Musíme sa riadiť tým, čo cítime vo svojom duchu, nie čo si myslíme v našich mysliach, že by malo byť správne. To je dôvod, prečo nám Boh dáva schopnosť rozlišovania.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nauč sa rozlišovať a nerob rozhodnutia len na základe toho, čo vidíš a čo si myslíš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon