Rozlišovanie je kľúčom k čistému svedomiu

A v tom sa i sám snažím [umŕtvovať svoje telo, potlačiť svoje telesné pocity, chute a svetské túžby v každom ohľade], aby som mal vždycky [neotrasiteľné, bezúhonné] svedomie, prosté úrazu pred Bohom i pred ľuďmi. – SKUTKY 24:16

Je dôležité udržiavať si svoje svedomie čisté, pretože nič nebráni v užívaní si života viac ako vina.

V Skutkoch Pavol povedal, že sa usiloval o disciplínu a vyhýbal sa svetským túžbam, aby mohol chodiť nevinný a slobodný od viny pred Bohom. Rovnako to platí aj pre nás. Chodiť s vedomím čistého svedomia nás drží slobodných a šťastných.

Znie to jednoducho, pokiaľ ide o jasné, správne a nesprávne problémy. Ale čo „šedé“ oblastí života? Ako si udržíme naše svedomie čisté, keď si nie sme istí, ktoré je správne alebo nesprávne rozhodnutie? Čo ak náhodou zhrešíme bez toho, aby sme si to uvedomili? Zistila som, že tento problém rieši Božie rozlišovanie.

Rozlišovanie je duchovné porozumenie a je kľúčom k životu s čistým svedomím. Vyžaduje si to prax, no hlavne ide o venovanie pozornosti svojmu srdcu. Boh ťa upozorní, pokiaľ by si mal urobiť niečo, čo by ti malo priniesť pocit viny.

Povzbudzujem ťa žiť spôsobom, ktorý udrží tvoje svedomie čisté. Nerob veci, o ktorých vieš, že by si ich nemal robiť a spoliehaj sa na Božie rozlišovanie, keď čelíš nejakému problému. On ťa nikdy nepovedie nesprávne.

Modlitba

Bože, ďakujem ti za Tvoje rozlišovanie. Pomôž mi venovať pozornosť Tvojmu tichému hlasu hovoriacemu k môjmu srdcu, aby som mohol žiť spôsobom, ktorý udrží moje svedomie slobodné a čisté pred Tebou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon