Rozvíjajúci sa vzťah

Rozvíjajúci sa vzťah

„No chodník [nekompromisne] spravodlivých je ako úsvit, ktorého jas rastie (jasnejšie a jasnejšie) až [kým nedosiahne svoju plnú silu a slávu] do bieleho dňa.“ (PRÍSLOVIA 4:18, SEP)

Jednou z najlepších vecí ohľadom učenia sa počuť Boží hlas je to, že sa to rozvíja. Nie je to schopnosť, ktorú ovládame. Je to rozvíjajúci sa vzťah, ktorý nás baví. Keď sa vzťah rozvinie, naučíme sa s Ním komunikovať častejšie, hlbšie a efektívnejšie. Naučíme sa dôsledne nasledovať Ducha Svätého. Učíme sa modliť ešte s väčšou dôverou a učíme sa zreteľnejšie počuť Jeho hlas.

Boli ste niekedy vo vzťahu s Bohom šťastní? Cítili ste, že sa to chvíľu darí a potom bez zjavného dôvodu začnete pociťovať nepokoj, nudu, roztržitosť alebo nespokojnosť? Už ste niekedy mali také „dotieravé“ pocity, že vo vašom spoločenstve s Bohom niečo nebolo v poriadku alebo ste boli vyburcovaní urobiť niečo inak? Väčšinou, keď máte takéto dojmy, Duch Svätý sa vám snaží niečo povedať.

Váš vnútorný človek (váš duch, ktorý komunikuje s Bohom) vie, že niečo nie je v poriadku vo vašom modlitebnom živote, pretože Duch Svätý žije vo vašom duchu a dá vám vedieť, keď je potrebné niečo vo vašom vzťahu s Bohom zmeniť. Musíte byť dostatočne odvážni, aby ste nasledovali Ducha. Boh vie, že sme pripravení na viac a vyzýva nás, aby sme prešli na hlbšie miesto komunikácie s Ním a počutia Jeho hlasu. Boh je stále v pohybe a chce, aby sme sa hýbali s Ním. Nikdy sa nebojte opustiť spôsob akým niečo robíte, aby ste sa tlačili do nových vecí.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Pamätaj si, počutie Božieho hlasu nie je o zručnosti, ale o vzťahu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon