Si hladný po Bohu?

Si hladný po Bohu?

„lebo smädných napojil a hladných nasýtil dobrotami.“ (ŽALM 107:9, SEB)

Ak sme hladní, vynakladáme veľké úsilie, aby sme sa dostali k jedlu. O jedle premýšľame, rozprávame sa o ňom, ideme si ho kúpiť do obchodu a starostlivo si ho pripravujeme. Verím tomu, že ak sme hladní po Božej prítomnosti v našich životoch, mali by sme sa správať rovnako. Boh povedal, že Ho máme hľadať celým srdcom, usilovne, s nadšením, s horlivosťou a všetkou vážnosťou.

Každý týždeň strávime mnoho času staraním sa o prirodzený pokrm, ale koľko času sa zaoberáme duchovným jedlom? Odhadujem, že väčšina z nás strávi minimálne štrnásť hodín týždenne hľadaním, prípravou a jedením prirodzenej potravy. Musíme si úprimne položiť otázku, koľko času trávime hľadaním Boha a učením sa o Ňom. To, ako blízko sme k Bohu, závisí od toho, koľko času sme ochotní venovať rozvoju nášho vzťahu s Ním. Čas je cenný pre nás všetkých a mali by sme ho využiť na veci, ktoré sú pre nás najdôležitejšie. Môžete čas strácať alebo ho investovať, je to vaša voľba. Ten, čo premrháme, stratíme, ale ten, čo investujeme, dostaneme späť v dividendách.

Dôrazne vám odporúčam, aby ste hľadaniu Boha venovali aspoň toľko času, koľko trávite hľadaním prirodzenej potravy a čoskoro budete naplnení Jeho múdrosťou, a prítomnosťou. Nájdete uspokojenie, aké ste nikdy nepoznali, pretože On napĺňa vašu dušu Sebou samým.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Len Boh napĺňa hladné duše, preto Mu daj prednosť v svojom každodennom programe.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon