Boh komunikuje skrze dvere príležitostí

Boh komunikuje skrze dvere príležitostí

„A anjelovi sboru vo Filadelfii napíš: Toto hovorí svätý, ten pravdivý, ktorý má kľúč Dávidov: ktorý otvára,, a nikto nezaviera, a zaviera, a nikto neotvára.“ (ZJAVENIE JÁNA 3:7)

Niekedy Boh rozpráva tak, že otvorí alebo zatvorí dvere niečomu, čo chceme urobiť. Pavol a Sílas sa pokúsili ísť do Bitýnie aby kázali evanjelium a slúžili tamojším ľuďom, ale Ježišov Duch im v tom zabránil (pozri Skutky 16:6-7). Nevieme presne, ako k tomu došlo. Je možné, že jednoducho len stratili pokoj. Cítim, že sa naozaj pokúšali ísť do tej oblasti a Boh im nejako zabránil, aby sa tam dostali.

Dave a ja zo skúsenosti vieme, že Boh môže otvoriť dvere príležitostí, ktoré nikto iný nemôže zavrieť, a On tiež môže zatvoriť dvere, ktoré jednoducho nikto iný nemôže otvoriť. Modlím sa, aby Boh otvoril len tie dvere, ktorými chce, aby som prešla. Úprimne si môžem myslieť, že niečo je správne, aj keď to je nesprávne. Z tohto dôvodu som odkázaná na to, že Boh zavrie dvere, ktorými sa ja pokúšam prejsť, ale v skutočnosti robím chybu.

Strávila som roky svojho života snahou uskutočniť veci, ktoré som chcela urobiť. Výsledkom bolo sklamanie a frustrácia. Je oveľa príjemnejšie a pokojnejšie urobiť svoju časť, a potom jednoducho dôverovať Bohu, že otvorí dvere, ktoré sú v súlade s Jeho plánom pre môj život a zatvorí tie, ktoré nie sú. Boh vás miluje a môžete si byť istí, že v pravý čas otvorí tie správne dvere pre vás.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nesnaž sa urobiť niečo sám pre seba. Dôveruj Bohu, že On pre teba otvorí tie správne dvere a zatvorí nesprávne.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon