Spoľahni sa na Neho

Spoľahni sa na Neho

„Počujúc o vašej viere v Kristu Ježišovi [spoliehaní sa celej tvojej osobnosti na Neho, v absolútnej dôvere v Jeho moc, múdrosť a dobrotu] a o láske, ktorú máte [a ukazujete] naproti všetkým svätým.“(KOLOŠANOM 1:4)

Boh chce, aby sme sa úplne spoliehali na Neho, počúvali a poslúchali Jeho hlas viac, ako všetky ostatné – toto je v skutočnosti viera. Milujem definíciu viery uvedenú v dnešnom verši a skutočnosť, že sa vo všetkom, čo sa nás týka, spoliehame na Pána.

Môžeme sa spoľahnúť na Boha, že nás udrží vo svojej vôli. Mám z toho radosť, pretože snaha zostať v Božej vôli vlastnou silou, je príliš ťažká! Nepoznám ani jedného človeka, ktorý by mohol úprimne povedať, že na 100% vie, čo má každý deň robiť.

Môžeme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme spravili správne rozhodnutie. Ako však môžeme vedieť, že to je správne? Nemôžeme. Musíme dôverovať Bohu, že nás udrží vo svojej vôli, narovná pred nami všetky pokrivené cesty, udrží nás na úzkej ceste, ktorá vedie k životu, a udrží nás mimo širokej cesty, ktorá vedie do záhuby (pozri Matúš 7:13).

Potrebujeme sa modliť: „Bože, Tvoja vôľa nech sa stane v mojom živote.“ Poznám niekoľko vecí o Božej vôli pre svoj život, ale neviem všetko, takže som sa naučila zostať v pokoji tým, že sa spolieham na Boha, odovzdávam sa Mu a modlím sa, aby sa Jeho vôľa diala vo mne a skrze mňa.

Niekedy si myslíme, že len slabí alebo krehkí ľudia sa na niekoho spoliehajú. Naučte sa však, že je dobré, ak tým na koho sa spoliehame je Boh

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Úplne sa dnes spoľahni na Boha.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon