Spoliehanie sa na Boha

Spoliehanie sa na Boha

…Choďte a žite [navyknite si žiť] podľa [Svätého] Ducha a nebudete vykonávať žiadosti tela…. —GALAŤANOM 5:16

Verím, že vždy, keď sa cítime frustrovaní, to znamená, že v skutočnosti sme sa prestali spoliehať na Boha. Možno ti to znie ako odvážne prehlásenie, ale porozmýšľaj: Boh dal tebe a mne svojho Svätého Ducha a svoju milosť, aby nám pomohol prejsť cez čokoľvek, čo nám príde do cesty.

Frustrácia prichádza, keď prestaneme byť na Bohu závislí a pokúšame sa robiť niečo vlastným spôsobom.

Porozumenie tomuto mi veľmi pomohlo. Vždy, keď som bola frustrovaná, pripomenula som si, že to, čo som v skutočnosti robila je, že som sa snažila zabrať miesto Duchu Svätému. Snažila som sa byť Duchom Svätým Juniorom!

Bojuješ s duchom nezávislosti? Keď odmietaš byť závislým na Bohu, tak v podstate hovoríš: „Dobre, Bože, oceňujem, že si tu, ale pozri sa, ako to ja robím“. Byť závislým na Bohu, vo všetkom, je možno ťažké, ale je to kľúč k víťazstvu, ktorý potrebujeme každý deň v našom živote.

Keď nás Boh zachránil a pomohol nám, tak potom nepovedal: „Dobre, to je všetko. Teraz buďte sami! Zachránil nás na večnosť, čo znamená, že ak sme závislí na Ňom, tak nás bude viesť a pomôže nám.“

Galaťanom 5:16 nás vyzýva, aby sme chodili a žili [navykli si žiť] podľa [Svätého] Ducha, a potom nebudeme vykonávať žiadosti tela. Všimni si, že nehovorí „premáhaj telo sám… potom nebudeš vykonávať žiadosti tela“. Nie, hovorí, aby si žil podľa Ducha Svätého.

Rozhodni sa prestať viac žiť nezávisle, a namiesto toho sa spoliehaj na Ducha Svätého. Sľubujem ti, že to neoľutuješ!


Modlitba

Bože, si všetko, čo potrebujem. Pomôž mi, aby som nedôveroval sebe, ale dôveroval Tebe a spoliehal sa na Teba.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon