Stíšenie sa pred Bohom

Utíchnite a poznajte (uvedomte si a rozumejte), že ja som Boh, som vyvýšený medzi národmi, vyvýšený na zemi. – ŽALM 46:11

Jednou z najdôležitejších vecí, ktorú sa môžeme naučiť v dnešnom svete, je to, ako byť stíšený.

Verím, že jedným z najvýznamnejších dôvodov, prečo toľkí z nás sú vyhorení a vystresovaní, je neschopnosť stíšiť sa. Trávením času spoznávaním Boha sa učíme počuť Jeho tichý, jemný hlas, aby On mohol riadiť naše chodníky.

Musíme sa naučiť stíšiť sa vo vnútri a zostať v tom pokojnom stave, aby sme boli vždy pripravení počuť Pánov hlas. Veľa ľudí dnes pobehuje od jednej veci k druhej. Kvôli tomu, že ich myseľ nevie ako sa stíšiť nevedia ani, ako sa stíšiť v ich srdci.

Ak spomalíme a upokojíme svoju myseľ, aby sme počuli šepkanie Svätého Ducha, môžeme žiť v pokoji, pripravení reagovať v poslušnosti. Žiť pokojným a šťastným životom bez vyčerpania a vyhorenia nie je až také zložité, ak zostaneme v stíšení pred Bohom.

Modlitba

Pane, uznávam, že len Ty sám si Boh. Viem, že stíšenie sa pred Tebou je dôležité, preto mi ukáž, ako zostať vo vnútri vyrovnaným a pokojným, vždy pripraveným počuť Tvoj hlas.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon