Stoj v medzere

Stoj v medzere

„A hľadal som človeka zpomedzi nich, ktorý by spravil ohradu a postavil sa v medzeru pred mojou tvárou za tú zem, aby som ju nezkazil, ale som nenašiel.“ (EZECHIEL 22:30)

Medzera je priestor medzi dvoma vecami. Zabraňuje tomu, aby boli dva objekty, dva priestory, dve entity alebo dvaja ľudia navzájom prepojení. Keď kážem v iných krajinách, medzi publikom a mnou je medzera. Keď som na pódiu, môže tam byť fyzická medzera či kultúrna priepasť, ale najviac ma znepokojuje jazyková bariéra. Ak chcem, aby mi ľudia rozumeli, potrebujem prekladateľa. Niekoho, kto sa postaví do jazykovej medzery, aby som mohla efektívne komunikovať. Prekladateľ musí pracovať v mojom záujme, aby sa medzera dala odstrániť a ľudia mohli pochopiť, čo hovorím.

Ezechiel 22:29-31 hovorí o státi v medzere. Dnešný verš z tejto pasáže je jeden z najsmutnejších výrokov v Biblii. Boh v ňom v podstate hovoril: „Potreboval som niekoho, kto by sa modlil, ale nenašiel som nikoho, kto by sa modlil, takže som musel zničiť krajinu.“ Všetko čo potreboval bola jedna osoba, ktorá by sa modlila a celá krajina mohla byť ušetrená. Vidíte, ako dôležitá je prímluvná modlitba? Len jediná osoba mohla urobiť veľký rozdiel a zachrániť krajinu prostredníctvom modlitby! Musíme byť ochotní modliť sa. Musíme byť citliví, keď nás Duch Svätý vedie, aby sme sa prihovárali a musíme poslúchať. Nikdy nevieme, kedy naša modlitba môže byť práve tá, ktorá je potrebná na vyplnenie medzery a výsledkom je spojenie Božej moci so zúfalou situáciou.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Povedz Bohu, že si pripravený modliť sa za druhých a urob tak, keď ti na srdce kladie rôznych ľudí.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon