Nauč sa hovoriť: „to nie je moja vec“

Nauč sa hovoriť: „to nie je moja vec“

Nesúďte, aby ste neboli súdení. – MATÚŠ 7:1

Každý deň sa stretávame s tisíckami vecí, ktoré nie sú ani dobré ani zlé, ale sú to jednoducho osobné rozhodnutia – vlastné právo rozhodnúť sa bez vonkajšieho zásahu.

Diabol je veľmi zaneprázdnený prideľovaním démonov, ktorí vkladajú odsudzujúce a kritizujúce myšlienky do ľudských myslí. Pamätám si, aké to bolo pre mňa zábavné sedieť v parku alebo v nákupnom centre a len tak sledovať všetkých okoloidúcich ľudí a posudzovať každého z nich – ich oblečenie, účes, partnerov atď.

Biblia hovorí, že je zlé takto posudzovať ľudí. Vždy však nevieme zabrániť tomu, aby sme mali vlastný názor a na tom nie je nič zlé, ale v momente, keď si myslíme, že s ostatnými ľuďmi niečo nie je v poriadku len preto, že nezdieľajú naše osobné preferencie, tak máme problém s posudzovaním ostatných. V takýchto situáciách si pomyslím: Joyce, to nie je tvoja vec.

Nedovoľ, aby v tebe rástli škodlivé úsudky. Namiesto toho si uvedom, že Boh stvoril každého inak a je v poriadku, keď ľudia premýšľajú odlišne. Ak je to nevyhnutné, pomysli si: Toto nie je moja vec.


Modlitba

Bože, nechcem súdiť a ani kritizovať ostatných. Keď stretnem ľudí s odlišnými názormi a osobnými preferenciami, pomôž mi vidieť ich Tvojimi očami a pamätať si, že môj názory nie sú dôležitejšie ako ich.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon