Tvoje tri najlepšie zbrane

Lebo pravda chodíme (žijeme) v tele, ale nebojujeme podľa tela. – 2. KORINŤANOM 10:3

Satan sa premyslenou stratégiou a prefíkanou ľsťou pokúša viesť proti tebe vojnu a chce ťa držať v porážke. Boh ti však dal duchovné zbrane, aby si ich proti nemu použil. Tu sú tri hlavné duchovné zbrane, ktoré môžeš použiť na boj s nepriateľom:

1. Božie Slovo: Prijmi ho z kázní, vyučovania, čítania a osobného štúdia Biblie. Pokračuj dovtedy, pokiaľ ti ho Duch Svätý nezjaví.

2. Chvála: Tá porazí diabla rýchlejšie a oveľa efektívnejšie ako ktorýkoľvek iný bojový plán, ale musí to byť úprimná chvála zo srdca a nie len predstieranie alebo nejaký náboženský rituál.

3. Modlitba: Modlitba je vzťah s Bohom a je to komunikácia s Ním. Prosíš Ho o pomoc alebo rozprávaš s Ním o čomkoľvek, čo máš na svojom srdci. Zahŕňa to aj byť ticho v Jeho prítomnosti; počúvanie, keď hovorí k tvojmu srdcu. Aby sme mali efektívny modlitebný život, musíme si vybudovať intímny, osobný vzťah s Otcom. Vedz, že On ťa miluje a chce ti pomôcť.

Je tu vojna, ktorá prebieha, ale Boh bojuje na tvojej strane a dal ti zbrane, ktoré potrebuješ. Použi ich a zažeň satana!

Modlitba

Pane, veľmi pekne Ti ďakujem, že si mi dal duchovné zbrane, ktoré potrebujem na boj proti môjmu nepriateľovi. Viem, že s Tvojou pomocou môžem dnes tú bitku vyhrať!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon