Udržuj Božie tajomstvá

Udržuj Božie tajomstvá

„Ale keď sa ty modlíš, vojdi do svojej komôrky a zavrúc svoje dvere modli sa svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti, a tvoj Otec, ktorý vidí v skrytosti, odplatí ti zjavne.“ (MATÚŠ 6:6)

Počas rokov skúseností s Bohom som si uvedomila, že nie sme príliš dobrí v zachovaní vecí, ktoré by mali zostať v tajnosti. Dnešný verš naznačuje, že to, za čo sa modlíme, je medzi nami a Bohom a netreba z toho robiť prejav pred ostatnými. Chceme počuť Boha, no vo chvíli, keď máme pocit, že nám niečo hovorí, sa nemôžeme dočkať chvíle, kedy povieme ostatným, čo nám povedal. Niekedy to môže byť v poriadku, ale sú chvíle, keď veci medzi nami a Bohom treba udržať v tajnosti.

Keď mal Jozef sen, že sa mu jeho otec a bratia jedného dňa poklonia, možno to bola detská hlúposť, ktorá ho podnietila k tomu, aby im o tom povedal. Možno to bola práve tá hlúposť, ktorú musel Boh dostať z Jozefa, aby mu mohol zveriť zodpovednosť, ktorú mu mal v pláne dať. Veľmi často naša neochota udržať tajomstvá je príznakom nezrelosti. Myslím si, že by sme mohli vidieť viac Božích odmien v našich životoch, ako o tom hovorí dnešný verš, ak by sme sa naučili rozlišovať medzi tým čo máme povedať a čo udržať v tajnosti.

Boh nám odhalí viac, ak nám bude môcť dôverovať. Naučme sa udržať veci vo svojom srdci, kým nám Boh nedá povolenie ich uvoľniť.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Dávaj si pozor, čo hovoríš, keď sú tvoje emócie vzrušené.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon