Úprimná viera

Úprimná viera

„Ale cieľom prikázania je láska z čistého srdca a dobrého (čistého) svedomia a z nepokryteckej (nepredstieranej) viery.“ (1.Timoteovi 1:5)

Vo viere alebo v modlitbe nechceme byť detinskí, avšak chceme byť ako deti. Pán nechce, aby sme komplikovali náš vzťah s Ním. Hľadá úprimné srdcia, pretože On je Bohom srdci. Chce, aby sme sa modlili vo viere, ktorá nie je len emóciou, ale duchovnou silou, ktorá ovplyvňuje neviditeľnú oblasť. Boh je Bohom poriadku, ale nie Bohom pravidiel, predpisov a zákonov. Boh nechce, aby sme sa snažili modliť sa dlhé, nalinajkované modlitby, ktoré nie sú vedené Duchom, alebo ktoré nasledujú nejaký predpis a určité postavenie. To by bolo zákonnické a vždy to zoberie život z nášho vzťahu s Bohom.
„… lebo litera zabíja, ale Duch oživuje.“ (pozri 2. Korinťanom 3:6).

Ak budeme nasledovať vedenie Ducha Svätého, naša komunikácia s Bohom bude naplnená životom. Nebudeme musieť sledovať hodiny, aby sme sa uistili, že tomu venujeme dostatočne dlhý čas, ako to robí mnoho ľudí. Keď rozprávame a počúvame Boha len z povinnosti a telesne, päť minút sa môže zdať ako hodina. Avšak, ak je naša modlitba nabitá Duchom Svätým, môže sa hodina zdať ako päť minút. Rada sa modlím a mám spoločenstvo s Bohom až dovtedy, kým sa necítim naplnená a spokojná. Uvoľni sa a užívaj si čas s Bohom a bude to pre teba obohacujúce.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Snaž sa byť detský a nie detinský.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon