Urob z ľudí svoju prioritu

Urob z ľudí svoju prioritu

„Ale aj odo mňa nech je to preč, aby som zhrešil proti Hospodinovi tým, že by som prestal modliť sa za vás, ale vás budem vyučovať dobrej ceste a priamej.“ (1.SAMUELOVA 12:23)

Jedným z kľúčov efektívnej modlitby je zamerať sa na ostatných a nebyť posadnutý svojimi vlastnými potrebami. Určite sa môžeme modliť aj za seba a požiadať Boha, aby naplnil naše potreby, ale musíme sa vyhýbať tomu, aby sme sa neustále modlili len za seba. Modlitby tohto typu – sebecké, sebastredné modlitby – nie sú účinné, preto sa naozaj potrebujeme uistiť, že trávime čas modlitbami aj za ostatných ľudí. Neustále počúvam o štyroch alebo piatich ľuďoch, ktorí potrebujú modlitbu a práve vtedy, keď sú niektoré z nich vypočuté si uvedomím, že sú tu aj ďalší ľudia, za ktorých je potrebné modliť sa. Váš život je pravdepodobne podobný. Počuli ste o niekom, kto nedávno stratil milovanú osobu, kto potrebuje prácu, kto dostal zlú správu od lekára, kto má choré dieťa alebo o niekom, koho práve opustil partner.

Ľudia majú rôzne druhy potrieb a potrebujú naše modlitby. Boh chce, aby sme sa jeden za druhého modlili s úprimnou láskou a súcitom. Keď sa modlíme za iných ľudí, zasievame semená, ktoré prinesú úrodu v našich vlastných životoch. Pamätám sa na ženu, ktorá mi povedala, že bola na jednej z mojich konferencií, kde som sa modlila za uzdravenie chorých ľudí. Napriek tomu, že sama mala leukémiu, začala sa modliť, aby boli ostatní uzdravení a ani ju nenapadlo modliť sa za seba. Nasledujúci týždeň mala stretnutie s lekárom a po kontrole a krvných testoch jej lekár povedal, že hoci nerozumie tomu čo sa stalo, už viac tú chorobu nemá.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Čím viac ty zasiahneš ostatných, tým viac Boh zasiahne teba.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon