Užívaj si cestu

Užívaj si cestu.

Ale Marta bola príliš zamestnaná posluhovaním. Pristúpila (k Nemu) a povedala: Nedbáš, Pane, že mi sestra samej dá posluhovať?… Lukáš 10:40

Verím, že život by mal byť oslavou. Príliš veľa veriacich si ani neužívajú svoj život, nie aby ho ešte oslavovali. Mnohí ľudia naozaj milujú Ježiša Krista a sú na svojej ceste do neba, ale len pár z nich si tú cestu aj užíva. Mnoho rokov som bola jednou z takýchto ľudí… Bola som ako Marta!

Marta bola zaneprázdnená prácou a to bolo to, čo som aj ja zvykla robiť. Pobehovala som okolo a snažila sa, aby všetko bolo dokonalé, aby to zapôsobilo na Boha a na všetkých ostatných. Skomplikovala som si svoj vzťah s Pánom, pretože som mala zákonnícky prístup k spravodlivosti. Mala som zo seba dobrý pocit len vtedy, keď som niečo dokázala. Zanevrela som na ľudí ako Mária, takých ľudí, ktorí si to užívali. Myslela som si, že by mali pracovať tak, ako som pracovala ja.

Môj problém bol, že som bola celá Marta a nemala som ani kúsok z Márie. Milovala som Ježiša, ale nenaučila som sa nič o jednoduchom živote, ktorý On chcel, aby som žila. Zistila som, že odpoveď bola založená na viere, v objavovaní toho, čo to znamená sadnúť si k nohám Ježiša, počúvať Jeho Slová a dôverovať Bohu celým mojim srdcom a dušou.


Ak si chcete užívať život, naučte sa žiť v rovnováhe. Práca, uctievanie, hra a odpočinok. Len samotná práca, bez ostatných veci, vyprodukuje človeka, ktorý žije komplikovaný, zložitý život bez radosti.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon