V Kristovi, ktorý ťa posilňuje

V Kristovi, ktorý ťa posilňuje

Všetko môžem v Kristovi, ktorý ma posilňuje. [Som pripravený na čokoľvek a na všetko prostredníctvom Neho, ktorý mi dodáva vnútornú silu. V Kristovej dostatočnosti som sebestačný]. —FILIPANOM 4:13

Filipanom 4:13 je veľmi populárne miesto v Písme, ktoré je často citované mimo kontextu. Hovorí: „Všetko môžem v Kristovi, ktorý ma posilňuje.“ To však neznamená, že môžeš robiť čokoľvek, pre čo sa rozhodneš. Pavol hovorí konkrétne o tom, ako bol prostredníctvom Kristovej moci spokojný bez ohľadu na okolnosti.

Verím, že Božou milosťou môžeme robiť v živote čokoľvek potrebné. Myslím si, že takto musíme rozmýšľať. Keď dôveruješ Bohu, tak neexistuje nič priťažké. Môžeš zvládnuť čokoľvek, čo ti príde do cesty, pretože Boh zasľúbil, že nikdy nepoloží na teba viac, ako dokážeš uniesť a zvládnuť.

Maj pozitívny postoj bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzaš, bez ohľadu na to, čo sa v tvojom živote odohráva. Raduj sa – Boh je na tvojej strane. Prestaň sa rozčuľovať nad vecami, ktoré aj tak nedokážeš zmeniť.

Boh chce, aby si vedel, že má individuálny plán pre tvoj život. Chce, aby si prijal Jeho unikátny plán a neporovnával ho s iným. Musíš dôverovať, že Boh vie lepšie, čo potrebuješ a zvládneš ako ty. Nakoniec, pozná ťa lepšie ako ty sám!


Modlitba

Pane, chcem tak ako Pavol, aby moja spokojnosť pochádzala od Teba, nie z mojich okolností. Denne mi ukazuj, že Tvoj plán pre mňa je dokonalý a nemusím sa obávať.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon