Vážiť si úprimnosť iných ľudí

Železo sa brúsi železom a jeden človek brúsi druhého. – PRISLOVIA 27:17

Každý miluje komplimenty, ale len málo ľudí vie, ako zvládnuť konštruktívnu kritiku. Nikto sa nechce mýliť, preto sa ľuďom ťažko hovoria veci, ktoré nechcú počuť.

Potrebujeme byť však vďační za úprimnosť iných ľudí. Raz som počula niekoho povedať: „Len dva typy ľudí ti povie naozaj pravdu čo si o tebe myslí – ten, kto je na teba nahnevaný a ten, kto ťa veľmi miluje.“ Boh používa obidva typy ľudí v našich životoch, no predovšetkým úprimnosť priateľov a blízkych.

Ak ti niekto môže v láske a v úprimnosti ukázať, ako sa môžeš zlepšiť, výsledky budú oveľa hodnotnejšie, ako prázdne, ego hladkajúce komplimenty. Tento druh vzťahu Biblia označuje ako „železo brúsi železo“.

Pripomínam ti, aby si bol vďačný za ľudí, ktorí ti hovoria pravdu, aj keď to nebude práve to, čo chceš počuť.

Keď počuješ pravdu – obzvlášť, ak je to niečo, čoho si si nebol vedomý – môžeš sa zmeniť. Nakoniec, úprimnosť z teba urobí lepšieho človeka.

Modlitba

Pane, ďakujem Ti, že si dal do môjho života naozaj úprimných ľudí. Ich úprimnosť vie byť niekedy nepríjemná, no viem, že ak im budem načúvať, tak mi môžeš pomôcť, aby som sa stal lepšou osobou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon