Vďačný uprostred utrpenia

Vo všetkom [bez ohľadu na okolnosti buď vďačný a vzdávaj vďaku] ďakujte [Bohu], lebo to je vôľa Božia v Kristu Ježišovi [Zjaviteľ a Sprostredkovateľ tej vôle] čo do vás. – 1. TESALONIČANOM 5:18

Biblia nás povzbudzuje, aby sme boli vždy vďační. Je to jednoduché, keď Boh odpovedá na modlitbu a vyťahuje nás z problémov. Nie vždy je to však jednoduché, keď sa niečo pokazí. Ako teda môžeme zostať vďační uprostred utrpenia?

Máme na výber z dvoch možností. Prvá je chváliť Boha aj napriek tomu, čo sa deje v našich životoch. Inak povedané, uprostred našich problémov a ťažkostí sa vieme radovať z ustavičnej Božej lásky a vernosti voči nám a z dobrých veci v našom živote.
Druhá možnosť je opýtať sa: „Bože, čo sa môžem z toho naučiť?

Čo ma chceš cez to naučiť? Aby som bol bližšie k Tebe a viac sa radoval z Tvojej dobroty?“ Toto nie sú jednoduché otázky a odpovede sa častokrát počúvajú ťažko.

Niekedy môžeme porozumieť dôležitým lekciám v našich životoch len vtedy, ak prechádzame ťažkými obdobiami. Vďaka Bohu, že tieto ťažké obdobia ťa povedú do lepších vecí.

Modlitba

Bože, som vďačný za Tvoju lásku a Tvoju prítomnosť. Odpusť mi moje reptanie, keď sa veci kazia a pripomeň mi, koľko dobrých vecí sa deje v mojom živote. Chcem sa vždy radovať v Tebe.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon