Ver, že Boh ťa vedie

Ver, že Boh ťa vedie

„Keď pojdeš, nebude sovrený tvoj krok [vaša cesta bude jasná], a jestli pobežíš, neklesneš.“ (PRÍSLOVIA 4:12)

Na svojej ceste učenia sa, ako počuť Boží hlas, som si uvedomila, že nakoniec musíme veriť, že On nás vedie a smeruje. Prosíme Ho, aby viedol naše kroky a veríme, že On to urobí, ak Ho o to poprosíme. Sú chvíle, keď úplne jasne počujem slovo od Boha, ale väčšinu času sa modlím za svoj deň, a potom kráčam vo viere. Možno sa v ten deň nestane nič nadprirodzené ani mystické. Nemám žiadne vízie, nepočujem hlasy, nič výnimočné sa nedeje, ale vo svojom srdci viem, že Boh ma chránil a kráčal so mnou tou správnou cestou.

Boh nás chráni pred mnohými vecami, o ktorých sme ani nevedeli. Zaujímalo by ma, ako často som mohla mať nehodu, ak by som sa ráno nemodlila za Božie vedenie? Koľko veľkých dopravných zápch som minula, len preto, že som cítila, že mám ísť inou trasou, než po ktorej chodím bežne? Chcem vás dôrazne povzbudiť, aby ste sa modlili a prosili Boha o nasmerovanie a vedenie dnes, a každý deň, a potom počas dňa prehlasovali: „Verím, že som dnes, a každý deň, vedený Bohom.“

Žalm 139:2 hovorí, že Boh vie o našom vstávaní a našom sadaní. Ak On zakaždým vie, kedy si sadneme alebo kedy vstaneme a našiel si čas, aby nám to vo svojom Slove povedal, potom určite vidí a stará sa aj o všetko ostatné.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Môžeš odpočívať s vedomím, že Boh sa stará o každý jeden tvoj krok.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon