Viera a priazeň

Viera a priazeň

„Od Hospodina sú kroky muža; ale čo rozumie človek svojej ceste?!“ (PRÍSLOVIA 20:24)

Keď sme Dave a ja cítili, že nás Boh volá, aby sme začali službu v televízii, začali sme vierou podnikať kroky týmto smerom. Bez financií by to nešlo, takže prvá vec, ktorú sme urobili bola, že sme napísali ľuďom email a požiadali sme priateľov a partnerov služby, aby nám finančne pomohli túto službu v televízii začať. Cítili sme, že Boh prehovoril k našim srdciam ohľadom určitej sumy peňazí, ktorú by sme na začiatok potrebovali a presne túto sumu sme aj dostali.

Potom sme urobili ďalší krok. Potrebovali sme producenta a Boh nám ho zabezpečil. Jeden muž sa uchádzal o prácu televízneho producenta tri mesiace predtým, než nám Boh povedal, že by sme mali začať s televíziou. Keďže sme to ešte nerobili, povedali sme mu, že nebudeme potrebovať jeho služby. Po čase sme si ale na tohto muža spomenuli a uvedomili si, že Boh naplnil našu potrebu ešte predtým, než sme vôbec vedeli, že nejakú máme.

Ďalším krokom, ktorý sme urobili, bolo zakúpenie vysielacieho času na niekoľkých staniciach raz týždenne. Keď si už programy zarobili sami na seba tak sme si kúpili viac času. Nakoniec sme sa stali televíziou, ktorá vysiela denne. Máme každodenný program, ktorý sa vysiela po celom svete a s modlitbou pomáha miliónom ľudí.

Boh viedol Davea a mňa krok za krokom, a tak povedie aj vás. Zakaždým, keď sme urobili krok viery, Boh nám dal priazeň a ja vás povzbudzujem, aby ste aj vy očakávali túto priazeň. Boh pozná vaše potreby a má pre vás odpovede, takže ak strach zaklope na vaše dvere, odpovedzte vierou a urobíte veľké veci.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Buď si istý, že ťa Boh vedie a dáva ti priazeň.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon