Viera je aktívna

Viera je aktívna

„A apoštolovia povedali Pánovi: Pridaj nám viery!“ (LUKÁŠ 17:5)

Mnoho ľudí, možno aj vy, sa modlíte, aby ste mali „veľkú vieru“, ale taká viera neprichádza len skrze samotnú modlitbu. Je budovaná krok za krokom, ak vykročíme v poslušnosti tomu, o čo nás Boh požiadal, aby sme urobili. Dokonca, Boh nás môže požiadať, aby sme urobili veci, s ktorými nemáme žiadne skúsenosti, alebo im dokonca ani celkom nerozumieme. Ak ale vykročíme, zažijeme Božiu vernosť a naša viera porastie.

Boh niekedy dáva ľuďom dar viery pre určitú situáciu v ich živote, ale zvyčajne veľká viera prichádza vďaka skúsenostiam. Naša viera rastie, posilňuje sa a prehlbuje, keď ju cvičíme.

Vo verši pre dnešok učeníci prosili Ježiša, aby im pridal vieru. On im odpovedal, v Lukášovi 17:6, že potrebujú začať jednať v tej viere, ktorú už majú. To isté platí pre nás dnes. Samozrejme, sú chvíle, kedy Boh chce, aby sme čakali na Neho, aby On konal v náš prospech. Sú však aj chvíle, kedy my potrebujeme dokázať, že vieru máme. Ak chceme rásť vo viere, musíme ochotne čakať alebo konať podľa Božieho Slova, ktoré k nám hovorí, ale naša viera nebude rásť, ak nič neurobíme.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Jednaj spôsobom, ktorý ukáže tvoju vieru.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon