Všetky veci slúžia na dobro

Všetky veci slúžia na dobro

„Vieme, že [Boh je partnerom v ich fungovaní] všetky veci slúžia [a zapadnú do plánu] na dobro tým, čo milujú Boha, ktorí sú povolaní podľa jeho predsavzatia.“ (RIMANOM 8:28, SEB)

Keď k nám Boh rozpráva a my nasledujeme, robíme to všetko vierou. V prirodzenej oblasti často nemáme žiadnu okolnosť, ktorá by nám povedala, či robíme správnu alebo nesprávnu vec. To je spôsob, akým funguje viera. Musíme vykročiť vo viere, aj keď v prirodzenosti nemáme pocit, že nasledujeme Boha. Musíme konať vo viere, že sme počuli Jeho hlas. Skúsenosť s Bohom je veľkým učiteľom a často sa nikdy nedozvieme, či sme niečo urobili správne alebo nie, až dovtedy, kým „nevykročíme a nezistíme to“.

Niekedy sa môžeme aj pomýliť. Môžeme urobiť chybu. Niekedy to môže byť desivé a často si preto myslíme: „Je lepšie byť v bezpečí, než potom ľutovať.“ No, ak to urobíme takýmto spôsobom, o chvíľu budeme nešťastní, ak nám to, že sa máme pohnúť vpred povedal Boh. Nielenže budeme nešťastní, ale budeme žiť nudný a jednotvárny život. Túžime po dobrodružstve, ale strach nám zabráni, aby sme mali z toho radosť.

Zistila som, že ak je naše srdce v poriadku a urobíme to najlepšie, čo vieme na ceste učenia sa počúvať Boha, On si uctí našu snahu a kroky poslušnosti. Ak sa budeme v detskej viere riadiť tým, čomu veríme v našich srdciach, že nám povedal Boh, potom, aj keď neurobíme všetko správne, Boh „prinúti“ naše chyby, aby slúžili pre naše dobro.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Boh robí všetko pre tvoje dobro.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon