Vyhodenie strachu

Vyhodenie strachu

V láske nieto strachu [des neexistuje], ale zrelá, [dokonalá, perfektná] láska vyhodí strach za dvere a vyženie úzkosť. —1. JÁN 4:18

Chcem ti povedať o päťpísmenovom slove: STRACH!

Mnohí z nás si pravdepodobne pamätajú, že keď sme boli deťmi a povedali sme zlé slovo, tak nám naša mama pohrozila, že nám umyje ústa mydlom. Dobre, ak „strach“ je špinavé, slovo z piatich písmen, potom viera v Božiu lásku, je mydlo!

Nehovorím o slabej viere. Hovorím o mocnej viere v Božiu bezpodmienečnú, neobmedzenú, neochvejnú, dokonalú lásku k nám.

Prvý Ján 4:18 učí, že porozumenie Božej láske k nám, nás vyslobodí od našich strachov. To neznamená, že nikdy nebudeme cítiť strach, ale viera v Boha a v Jeho lásku nám umožní „urobiť to aj napriek obavám “ ak to bude potrebné.

Boh chce, aby si vedel, že je s tebou. On ťa povedie a bude ťa aj sprevádzať, takže Mu môžeš veriť a dôverovať! Pamätaj, Jeho láska je dokonalá, aj keď my nie sme. On nás nebude milovať viac alebo menej kvôli našim chybám. Je dobré vedieť, že Boh ťa miluje práve tam, kde sa nachádzaš? Pozdvihuje táto myšlienka tvoju vieru a zmenšuje tvoj strach?

Ty aj ja sa budeme cítiť občas vystrašení. Vtedy sa môžeme zamerať na Boha a vedieť, že On nás prevedie cez každú situáciu, ktorej budeme čeliť.

Je to dokonalá Božia láska – nie naša dokonalosť – ktorá zakaždým vyháňa strach.


Modlitba

Bože, iba Tvoja láska dokáže vyhnať môj strach, preto Ti verím. Viem, že Tvoja prítomnosť je so mnou, a že ma prevedieš cez akúkoľvek strašnú situáciu, ktorej budem čeliť. Prijímam Tvoju lásku.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon