Vyrásť do dospelosti

Vyrásť do dospelosti

„Keď nehľadíme na veci, ktoré sa vidia, ale na veci ktoré sa nevidia. Lebo veci, ktoré sa vidia, sú dočasné (krátkotrvajúce, pominuteľné); ale tie, ktoré sa nevidia, sú večné.“ (2.KORINŤANOM 4:18)

Napriek tomu, že Pavol prešiel obrovskými skúškami a tragédiami, nenechal sa odradiť, pretože nehľadel na to, čo bolo viditeľné, ale na neviditeľné. Potrebujeme nasledovať jeho príklad. Namiesto toho, aby sme pozerali na to, čo okolo seba vidíme, potrebujeme sa pozerať na to, čo Duch Svätý robí. On nás povedie, aby sme sa namiesto svojich problémov zamerali na Božie odpovede.

Dvaja ľudia môžu čítať Slovo a človek s telesnými ušami bude počuť niečo iné, ako človek s duchovnými ušami. Napríklad, v treťom liste Jána, v 2. kapitole je napísané: „Milovaný, prajem ti, žeby si sa mal vo všetkom dobre a že by si bol [telesne] zdravý, tak ako sa má dobre tvoja duša.“

Nedospelí, telesní kresťania (stále lákaní telesnými pôžitkami a chúťkami) sa môžu nadchnúť pre zasľúbenie prosperity a uzdravenia, pretože to je všetko, čo v tomto verši počujú. Myslia si, wow! Chvála Bohu! On chce, aby sme prosperovali a boli zdraví!

Zrelí kresťania, ktorí sú citliví na Boží svätý zámer pre ich životy, budú počuť aj časť verša, ktorí hovorí: „… tak, ako sa má dobre tvoja duša.“ Počúvajú a rozumejú, že Boh im dá prosperitu v súlade s tým, ako sa darí ich dušiam.

Modlite sa, aby ste mali uši, ktoré naozaj počujú to, čo hovorí Boh, a aby ste postupne kráčali do zrelosti, ak budete aj naďalej chodiť s Bohom..


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Popros Boha, aby otvoril tvoje duchovné uši, aby si počul plný význam toho, čo ti chce Boh povedať vo svojom Slove.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon