Vždy k dispozícii

Vždy k dispozícii

„Len spravodliví budú oslavovať Tvoje meno, úprimní budú prebývať pred Tvojou tvárou (v Tvojej prítomnosti).“ (ŽALM 140:14)

Skutočnosť, že Duch Svätý žije v nás dokazuje Jeho ochotu byť nám vždy k dispozícii, aby k nám rozprával a pomáhal nám, keď potrebujeme. Ako budeme postupne duchovne rásť, budeme zažívať pokušenia, ale Boh nám dal Svätého Ducha, ktorý nám umožňuje odolávať pokušeniu a robiť správne rozhodnutia, namiesto tých nesprávnych.

Napriek tomu, žiadny človek nie je dokonalý a my budeme robiť chyby. No Božie odpustenie je vždy dostupné skrze Ježiša Krista. Prijatie tohto odpustenia nás posilňuje a umožňuje nám pokračovať v napredovaní s Bohom. Taktiež prináša pokoj do nášho srdca, oslobodzuje nás a pomáha nám jasne počuť Boží hlas.

Ak sa budeme cítiť porazení a odsúdení každou chybou, ktorú urobíme, oslabí nás to. Namiesto toho, aby sme použili našu energiu na to, aby sme sa cítili zle, mali by sme ju použiť na to, aby sme sa uistili, že naše srdcia sú naladené na Boží hlas, keď nás Boh vedie k hlbšiemu vzťahu s Ním. Jeho odpustenie a Jeho prítomnosť sú vždy dostupné skrze Svätého Ducha. Povzbudzujem vás, ak dnes hľadáte Boha, prijmite Jeho lásku a milosť. Jeho náruč je otvorená a neustále čaká na to, kedy bude s vami tráviť čas.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Pamätaj si, že Duch Svätý je pre teba vždy k dispozícii.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon