Z tvojich vlastných úst

Z tvojich vlastných úst

„Človek môže usporiadať svoje myšlienky, ale [múdra] odpoveď na jazyku pochádza od Hospodina.“ (PRÍSLOVIA 16:1, ECAV)

Boh k nám niekedy hovorí skrze naše vlastné ústa. Naučila som sa to, keď som stála pred veľkým rozhodnutím a potrebovala som zbožnú odpoveď, ale zdalo sa, že nemôžem nájsť Božie vedenie. Moje vlastné myšlienky boli zmätené a nepohla som sa v tom dopredu, až kým som nešla na prechádzku s priateľkou.

S priateľkou sme sa asi hodinu prechádzali a diskutovali sme o tejto záležitosti, užívali sme si čerstvý vzduch a vzájomnú spoločnosť. Diskutovali sme o možných riešeniach a ich potenciálnych výsledkoch. Rozprávali sme sa o tom, aké dobré by mohlo byť zvládnuť situáciu takým spôsobom, a aké zlé zvládnuť ju iným. Keď sme tak pokračovali v rozhovore, zrazu do môjho srdca prišlo múdre riešenie mojej situácie, ktoré som vyslovila svojimi ústami a vedela som, že je to od Pána. Nevyšlo to z mojej mysle, vyšlo to z môjho ducha, z môjho vnútra.

To, čo som sa rozhodla urobiť, nebolo niečo, čo som chcela urobiť prirodzene. Bojovala som s tým a chcela som presvedčiť Boha, že moja situácia by sa mala riešiť inak. Bolo ťažké rozpoznať Jeho hlas, pretože moja myseľ už bola nastavená proti Jeho plánu. Tvrdohlavá myseľ je veľkým nepriateľom pokoja a môže zabrániť našej schopnosti počuť Boha. Musíme byť ochotní zanechať svoje vlastné túžby, inak môžeme minúť jasné slovo od Neho. On vždy najlepšie vie a my za každých okolností musíme podriadiť to, čo si myslíme tomu, čo si myslí On.

Boh zasľubuje, že ak Ho hľadáme, naplní naše ústa slovami, ktoré potrebujeme povedať (pozri Žalm 81:10). To je presne to, čo urobil pre mňa a čo urobí aj pre vás, ak Ho neustále budete hľadať a poddáte sa Jeho plánom.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Popros Boha, aby naplnil tvoje ústa slovami, ktoré dnes potrebuješ povedať.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon