Zabudnúť na seba

S Kristom spolu ukrižovaný som a žijem už nie ja, ale žije vo mne Kristus, a to, čo teraz žijem v tele, vo viere Syna Božieho žijem, ktorý si ma zamiloval a vydal sám seba za mňa. – GALAŤANOM 2:20

Pavol povedal, že bol ukrižovaný s Kristom. Inak povedané, musel prestať rozmýšľať o sebe, aby mohol žiť pre Boha. A my sme povzbudzovaní urobiť to isté.

Teraz si možno myslíš: „A čo ja? Kto sa o mňa postará?“ Toto je to, čo nám zvyčajne bráni žiť spôsobom, akým Boh chce, aby sme žili.

Je jednoduché premýšľať len o tom, čo chceme, myslíme a cítime, ale žiť iba pre seba je v skutočnosti frustrujúci a prázdny spôsob života. Je úžasné, ako zameranie sa na Boha a na potreby ostatných prinesie slobodu od strachu z toho, či budeme mať to, čo potrebujeme alebo chceme.

Tajomstvom radosti je rozdávať svoj život a nie snaha udržať si ho. Keď sa zameriaš na Boha viac ako na seba, Boh ti môže ukázať spôsob, ako žiť skutočne zmysluplný život.

Povzbudzujem ťa, aby si začal svoje dni zasvätením sa Bohu. Ak to urobíš, On ti pomôže žiť zbožný život.

Modlitba

Pane, ponúkam Ti svoje oči, uši, ústa, ruky, nohy, srdce, financie, dary, talenty, schopnosti, čas, energiu – celého seba! Nechcem žiť pre seba – chcem žiť pre Teba.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon