Zažívanie Božieho pokoja tu a teraz

Zažívanie Božieho pokoja tu a teraz

To som vám hovoril nato, aby ste mali vo mne pokoj. Na svete budete mať súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet. —JÁN 16:33

Mať pokojné a mierumilovné reakcie je neoceniteľné. Je to postoj, ktorý hovorí: „Dôverujem Bohu“, a to mocne prehovára k ľuďom. Zaberie to čas, sústredenie sa a milosť Božiu, aby sme boli neustále pokojní.

Veľmi často je naša úroveň stresu previazaná s našimi okolnosťami. Môžeš byť vystresovaný, kvôli neustálej zaneprázdnenosti, kvôli finančným bojom alebo kvôli tomu, že nevychádzaš s niekým, koho máš rád.

Nato, aby sme zvládali stres v našich životoch, sa potrebujeme naučiť praktizovať pokoj, ktorý pre nás zabezpečila Ježišova víťaziaca moc.

Jeden spôsob, ako získať pokoj, je naučiť sa žiť „tu a teraz“. Môžeme tráviť veľa času premýšľaním nad minulosťou či budúcnosťou. Nič však nedocielime, pokiaľ sa naša myseľ nezameria na dnešok.

Biblia hovorí, že Boh nám dáva milosť na každý deň nášho života. Verím, že Božia milosť je moc, ktorá nás uschopňuje a posilňuje urobiť to, čo je potrebné – a On nám ju dáva štedro, podľa potreby.

Denne by sme mali povedať: „Boh mi dáva dnešok. Budem sa dnes radovať.“

Ak sa naučíš dôverovať Bohu „dnes“, prijímať Jeho milosť, keď ju potrebuješ, tak sa naozaj staneš pokojnou a mierumilovnou osobou – a to je mocné.


Modlitba

Bože, viem, že si zdolal každú prekážku, preto Ťa prosím, aby si mi pomohol žiť život v pokoji, ktorý si mi určil. Ukáž mi, ako Ti mám dôverovať „tu a teraz“.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon