Zbožné motívy

Preskúmaj ma [dôkladne], silný Bože, a poznaj moje srdce! Skús ma a poznaj moje myšlienky. – ŽALM 139:23

Pred rokmi, keď sme zápasili s finančnými problémami, som sa pri tom, ako som verila za prielom unavila a padla som pred Pána.

Chvíľu som kvôli tomu plakala a potom som sa z Božej milosti rozhodla a prehlásila: „Bože, budem dávať desiatky a milodary, až dovtedy, kým nezomriem, či už to niečo prinesie alebo nie!“

Celým svojím srdcom verím, že to bola pre mňa skúška, aby som uvidela, prečo v skutočnosti dávam. Pán mi chcel odhaliť, či som mala správne, zbožné motívy. Keby som len „dávala, aby som dostala“, mohla by som dávať sebecky, len aby som od Boha niečo dostala.

Je veľa vyučovaní a kázaní, ktoré hovoria: „Urob toto a získaš tamto.“ Ale čo tak mať čisté srdce, ktoré hovorí: „Chcem urobiť správnu vec len preto, lebo je to správne a oslavuje to Boha.“

Naliehavo ťa žiadam, aby si si ešte dnes úprimne preskúmal svoje motívy a ubezpečil sa, že nie sú zamerané na teba. Úprimne sa rozhodni slúžiť Bohu zo správnych dôvodov.

Modlitba

Duchu Svätý, preskúmaj dnes moje srdce a odhaľ moje skutočné motívy a úmysly. Ak nie sú v niektorej oblasti zbožné, ukáž mi ich a pomôž mi zmeniť sa.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon