Život s pocitom spokojnosti a šťastia

Život s pocitom spokojnosti a šťastia

A pobožnosť so spokojnosťou (spokojnosť ako pocit vnútorného uspokojenia) je skutočne veľkým ziskom. —1. TIMOTEOVI 6:6

Biblia hovorí, že pobožnosť so spokojnosťou je skutočne veľkým ziskom. Pre mňa to znamená, že zbožný človek, ktorý je spokojný, je v tom najlepšom stave, v akom môže byť.

Radosť nepochádza z toho, že máš priaznivé okolnosti a sú pod kontrolou. Pochádza z tvojho srdca. Napríklad, svet je plný ľudí, ktorí majú to, čo si zmyslia, no aj tak nie sú šťastní. Faktom je, že najnešťastnejší ľudia na zemi sú práve tí, ktorí „majú všetko.“

Spokojnosť nespočíva v sláve či v tvojej povesti, koľko máš peňazí, aké máš postavenie v práci či v spoločnosti, ani vo výške vzdelania, ani do akej rodiny si sa narodil. Spokojnosť je postojom srdca.

Nikto nie je šťastnejší ako vďačný človek – skutočne spokojná osoba. Slovo „spokojnosť“ znamená „byť spokojný do tej miery, že ťa nevykoľají žiadna okolnosť, no nie až do tej miery, že by si nechcel žiadnu zmenu“.

Všetci chceme vidieť, ako sa veci zlepšujú. Neznepokojuj sa tým, kde sa práve v tomto momente nachádzaš. Rozhodni sa veriť, že Boh pracuje a veci sa menia. Svojím časom uvidíš výsledky.

Život je plný rozhodnutí. Rozhodni sa, že každý deň budeš spokojný a šťastný. Neurobíš zle, keď sa tak rozhodneš.


Modlitba

Bože, chcem byť spokojný a šťastný práve tam, kde sa nachádzam. Daj mi denne silu rozhodovať sa byť spokojným.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon