Zostaň v rovnováhe

Zostaň v rovnováhe

„Buďte triezvi [umiernený, rozumný] a bdejte, lebo váš protivník, diabol, obchádza ako revúci lev [veľmi hladný] a hľadá, koho by zožral.“ (1. PETER 5:8)

Počúvanie Ducha Svätého nás udrží v rovnováhe v každej oblasti nášho života. Duch Svätý nám povie, keď utrácame príliš veľa peňazí alebo príliš málo, ak hovoríme príliš veľa alebo príliš málo, dokonca aj ak odpočívame príliš veľa alebo neodpočívame vôbec. Vždy, ak niečo robíme príliš často alebo nerobíme vôbec nič, nie sme v rovnováhe.

Verš pre dnešok hovorí, že máme byť vyvážení aby nás satan nemohol využiť. Roky ma satan využíval, pretože som nebola vyvážená v prístupe k práci. Cítila som, že celý môj život by sa mal „točiť“ okolo práce. Pokiaľ som pracovala a mala nejaké výsledky, necítila som vinu, ktorú proti mne diabol používal. Ale ten tlak neustále pracovať nebol od Boha a neposunulo ma to k zbožnej rovnováhe v mojom živote. Práca je dobrá vec, ale tiež som potrebovala oddychovať a aj sa zabávať.

Keď sa snažíte počuť od Boha, každý deň Ho požiadajte, aby vám ukázal oblasť vo vašom živote, ktorá nie je v rovnováhe a spolupracujte s Ním na náprave. V živote je veľa vecí, ktoré nás môžu zaviesť a preto je ľahké dostať sa von z rovnováhy, ale Boh je vždy k dispozícii, aby nám v tejto oblasti pomohol. Jednoducho sa Ho opýtajte, či sa niečomu venujete príliš veľa alebo príliš málo a urobte zmeny, ktoré On odporúča.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Zostaň v rovnováhe s Božou pomocou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon