Zvládnuteľný život

Zvládnuteľný život

Na pastvách zelených [čerstvých, jemných] ma pasie a k vodám osviežujúcim ma privádza. —ŽALM 23:2

Žiješ život, ktorý zvládaš? Možno si sa prichytil, že si hovoríš veci ako, „Už to dlhšie nevydržím. Nevládzem držať tempo a pokračovať s tým do nekonečna.“. Keď to takto komentuješ, v skutočnosti hovoríš: „Poznám svoje limity a práve som ich dosiahol. Avšak budem ich ignorovať a uvidím, ako dlho to ešte vydržím.“

Naše telo nás varuje, keď to preháňame – tu nás bolí, aj tam nás bolí. Myslíme si, budem v poriadku a ignorujeme varovania, až kým nie sme veľmi chorí.

Nie som na to hrdá, ale počas prvých dvadsiatich rokov mojej služby som sa po fyzickej stránke veľmi často cítila hrozne. Behala som k lekárom a skúšala všetky druhy liekov a vitamínov. Lekári sa mi pokúšali vysvetliť, že na seba vyvíjam veľký tlak, ale ignorovala som ich. Naďalej som cestovala, kázala, chodila na stretnutia, až som sa vyčerpala.

Nakoniec som si uvedomila, že nemôžeme ignorovať Božie usmernenie, a nenájsť si čas na odpočinok bez toho, aby sme za to zaplatili cenu. Tak som urobila nejaké zmeny, a teraz sa cítim lepšie ako kedykoľvek predtým.

Ak žiješ život, ktorý nezvládaš, tak sa zastav a urob zmeny, ktoré potrebuješ urobiť. Nečakaj dovtedy, kým sa niečo stane, napr. nervové zrútenie, či problémy so srdcom. Urob teraz zmeny, aby si žil život, aký chce Boh, aby si žil.

Keď žiješ Božím spôsobom, môžem ti garantovať, že objavíš novú ohromujúcu úroveň pokoja vo svojom živote.


Modlitba

Pane, ukáž mi oblasti môjho života, ktoré nezvládam. Odovzdávam Ti ich. Veď ma, dnes, do svojho odpočinku a pokoja, aby som si mohol svoj život užívať a slúžiť Ti aj nasledujúce roky.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon